четверг, 14 мая 2015 г.

організація на уроці

З точки зору  дидактики
Організація – впорядкування дидактичного процесу за певними критеріями, надання йому необхідної форми з метою найкращої реалі­зації визначених завдань





Організаційний етап починається до проведення уроку і полягає у 

  • плануванні діяльності вчителя щодо предмету вивчення, 
  • вибору технологій
  • організації простору кабінету 
  • створення структурно-часової моделі вивчення,
  • планування діяльності учня 
  • прогнозування результату



среда, 6 мая 2015 г.

Організаційний етап уроку(ключові поняття,мета,сценарій,психолого-педагогічний зміст)

Організаційний етап уроку
Ключові поняття:  організація, організувати
 Організаційний етап уроку - це відрізок заняття,що передбачає сукупність процесів або дій учня та вчителя, які ведуть до включення учня до навчальної діяльності,підготовки до сприйняття нового навчального матеріалу і полягають у фіксуванні теми,усвідомленні мети уроку, розумінні зв'язку змісту(способу діяльності) даного матеріалу  з наступним.

Організація – впорядкування дидактичного процесу за певними критеріями, надання йому необхідної форми з метою найкращої реалізації визначених завдань.
Дієслово „організувати”, що виражає дію по утворенню чого-небудь, означає – 1) влаштува
ти, з’ясувати, створити, поєднати в єдине ціле; 2) упорядкувати, надати будь-чому планомірності, наприклад, організувати свою роботу [156, 458].

Завдання етапу
модель навчально-виховних та освітніх ритмів
Структурні компоненти уроку
Приклад з практики
 створення психологічного клімату довіри між учителем та учнями
 внутрішнє вклю

чення учня у ситуацію вільного вибору
 стимуля
ція учнів до успіху в діяль
ності
 організація проблемно-діало
гічного прийнят
тя теми і завдань уроку
 пред'явлення структурно
часової  моделі цілісної навчальної діяльності (граф-схеми, місця теми в ній,
кількості годин,контрольних робіт і т.д.)
фаза пізнавально-емоційна-механізми-здивування,сприймання теми(цікаво-не цікаво),
фаза критично-регуляційна-механізми-підготовка до виникнення проблемної ситуації(знаю-не знаю);
фаза ціннісно-естетична-механізми-виникнення потреби в знаннях,уміннях,ціннос
тях(потрібно-не потрібно).
1 Організаційний етап.
а)привітання учителя та учнів;
б)зосередження уваги учнів на підготовці необхідного до уроку;
в)побажання успіхів в роботі;
г)привернення уваги до граф-схеми курсу;
д)знаходження в ній теми уроку;
е)визначення необхідності вивчення теми;
є)підсумок етапу.
Математика 3 клас
Тема. Письмове додавання трицифрових чисел без переходу через розряд
Мета: навчити додавати трицифрові числа письмовим способом; повторити поняття "Трицифрове число", "додавання", "розряд числа", "спосіб", "алгоритм";
розвивати математичну мову, уміння аналізувати завдання, уміння класифікувати натуральні числа, виховувати культуру слухання та сприймання інформації
Завдання організаційного етапу:створення психологічного клімату довіри між учасниками процесу, введення в спроектовану структурно-часову модель курсу та місце теми в ньому,створення комунікативної ситуації щодо теми та завдань.
Сценарій (1-5 хв)
-Доброго дня,шановні учні. Перевірте ,буль ласка ,вашу готовність до заняття. Нам необхідно: підручник, зошит, 3 кольорові олівці (кольори-світлофор),ручку.Сьогодні ми познайомимося з новим способом додавання трицифрових чисел.Для цього пригадаймо необхідні поняття.Прочитайте тему.

-Які слова з теми вам відомі? Уточніть.
-Додавання, трицифрові числа,
розряд, перехід через розряд.
-Що потрібно уточнити?
-Розряд, перехід через розряд, письмове додавання:ми й так пишемо вирази на додавання то що ж тут нового?
- То як раз це ми й з,ясуємо.
Подивіться на граф-схему, знайдіть у ній нашу тему.
-Всі готові?Отже,нова тема.

Результат організаційного етапу - упорядкування послідовності спільних дій учнів та вчителя на досягнення цілей та завдань теми,внутрішня готовність учасників до процесу.

Організаційний етап уроку-це

Організаційний етап уроку - це етап уроку,що організує сукупність процесів або дій, які ведуть до утворення та вдосконалення взаємозв’язків між частинами всього уроку та має внутрішню упорядкованість.